.::طراح قالب::.

 

( متن متحرک در وبلاگ )شاید شما هم این جمله رو توی وبلاگهایی که کد جاوا و اچ تی ام ال ارائه میدن شنیده باشید ولی ایراد کار این جور وبلاگها اینه که همشون کدهای مثل هم رو ارائه میدن و هیچ تغییر و امکاناتی توی کد به وجود نمیارن...من تصمیم گرفتم به این کد  یعنی ( متن متحرک ) یه تغییرات و امکاناتی اضافه کنم...امیدوارم ازش استفاده کنید و به دردتون بخوره...


با استفاده از این دستور می تونی متنی رو در وبلاگت و یا توی پستهای خودت به صورت متحرک در بیاری. برای اینکه بتونی از این قابلیت استفاده کنی باید دستورات زیر رو توی ویرایش قالب یا توی بخشی که پستهای خودت رو می نویسی کپی کن...اما قبل از اینکه این کد رو کپی کنی مطالب پایین رو بخون...

                                             

 

در این دستور تنضیمات مختلفی وجود داره که چندتاشون رو براتون توضیح می دم:

متن مورد نظر خودتون رو بجای عبارت ( خوش آمدید ) وارد کنید.

کلمه Left در این دستور جهت حرکت متن رو نشون میده و اگه خواستید که متن مورد نظرتون از سمت چپ به راست حرکت کنه شما باید کلمه Right رو به جای Left قرار بدید.

عدد۷ که در مقابل Scrollamount قرار داره سرعت حرکت حرکت متن رو تعیین می کنه و هر چه قدر که عدد بیشتر باشه سرعت متن هم بیشتر می شه.

عدد۷۰ که در مقابل Scrolldelay هستش میزان تاخیر در حرکت را مشخص می کنه و هر چه قدر این عدد کمتر باشه حرکت روانتر و بدون وقفه ای رو مشاهده می کنید.

عدد۴۲۰ معرف طول محدوده حرکت متن...و مشخص می کنه که متن مورد نظر ما در چه طولی از صفحه حرکت می کنه.

عبارت Scroll در مقابل bihavior نحوه حرکت متن رو مشخص می کنه و این حرکت می تونه به ۳ شکل مختلف انجام بشه. برای استفاده از اشکال دیگر می توانید بجای عبارت Scroll از عبارت Slide و alternate استفاده کنید.

فکر کنم این کاملترین و اولین کدیه که تا حالا در مورد متن متحرک نوشته شده

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۸۴ساعت 13:28  توسط اول شخص  |